0913 814 9022
Lån uten sikkerhet

تاثیر نام دامنه بر سئو وب سایت چگونه است؟

الگوریتم های گوگل به دو نکته مهم در راستایی یافتن کلمات کلیدی در طراحی سایت توجه میکنند و سایت مورد نظر را رتبه بندی میکنند:

· طراحی سایت در مورد چیست

· وب سایت تا چه میزان معتبر است

انتخاب نام دامنه مناسب به گزینه اول کمک می کند. نام دامنه از روز اول، حوزه کاری شما را برای موتور های جستجو مشخص می نماید.

6 نکته مهم در انتخاب نام دامنه مناسب جهت بهبود سئو وب سایت:

1. در صورت امکان در نام دامنه خود از کلمات کلیدی استفاده نمایید.

الگوریتم های گوگل در فرآیند جستجو، عملکرد خاصی دارند و همگان به این الگوریتم ها  آگاه نیستند اما آنچه در نوع فعالیت آنان ثابت شده است، وزن بالای URL می باشد. وب سایت هایی که کلمات کلیدی خود را در نام دامنه داشته باشند سریعا رشد می کنند. در واقع کلید واژه ها به عنوان نیرو محرکه سئو عمل می نمایند. به همین دلیل بسیاری از نام  دامنه هایی که در آنها کلمات کلیدی مشاهده می شود توسط رقبای شما قبلا ثبت شده اند.

مواردی که در ثبت دامنه باید به آنها توجه نمود:

· اگر یک برند شناخته شده دارید، استفاده از نام برند اولویت بیشتری نسبت به درج کلمه کلیدی در نام دامنه دارد.

· اگر در آغاز فعالیت قرار دارید، سعی نمایید تا نام برند و کلمه کلیدی را در کنار هم داخل نام دامنه خود قرار دهید.

· جهت یکتا نمودن نام سایت خود تلاش نمایید از نام منطقه جغرافیایی در وب سایت خود استفاده کنید. البته این مورد برای کسب و کارهایی توصیه می شود که حوزه فعالیت آنها منطقه جغرافیایی خاصی است.

سئو چیست

2. با کلمات کلیدی نام دامنه خود را پر نکنید.

در نظر داشته باشید که در فعالیت های SEO هیچ میانبری وجود ندارد زیرا الگوریتم های گوگل مکررا در حال تغییر هستند. در گذشته سایت هایی چون cheap-flower-delivery.com اقدام به  فروش دامنه با کلمات کلیدی خاصی می نمودند که قیمت گزافی داشتند ولیکن هم اکنون این مورد فاقد اعتبار است. البته مورد مذکور به این معنا نیست که ابدا از کلمات کلیدی استفاده ننمایید بلکه آگاه باشید که پر نمودن نام دامنه با کلمات کلیدی و زیاده روی در این موضوع باعث آسیب زدن به SEO وب سایت خواهد شد.

3. از یک TLD قوی استفاده کنید.

سعی کنید از TLD هایی استفاده نمایید که بیشتر رایج هستند. در این راستا COM پسوندی است که اکثر کسب و کارها از آن استفاده می نمایند. البته در نظر داشته باشید که TLD تاثیر مستقیمی در سئو ندارد اما اگر فعالیت شما مربوط به کشور خاصی است سعی نمایید از پسوند همان کشور استفاده کنید زیرا این مورد در سئو محلی تاثیر گذار خواهد بود.

4. از تغییر دامنه بپرهیزید.

تمام فعالیت های سئو شما بر اساس نام دامنه است. تغییر نام دامنه موجب میشود تمام لینکهای قبلی ایندکس شده با شوک روبه رو شوند و تاثیر منفی در سئو سایت داشته باشد. حتی تغییر لینک از HTTP به HTTPS و یا برعکس می تواند این تاثیر منفی را نمایش دهد. پیشنهاد می شود قبل از آغاز به فعالیت این تغییرات ساختاری را در نظر بگیرید.

5. بین subfolders و subdomains تمایز ایجاد نمایید.

زمانیکه بخواهید به وب سایت خود یک زیرمجموعه جداگانه ای اختصاص دهید که عملکرد متفاوت دارد، از subdomain استفاده می شود. مانند اضافه نمودن بخش فروشگاه به یک سایت اطلاع رسانی محصولات.

موتور های جستجوگر، زیر دامنه ها را به عنوان وب سایت های جداگانه در نظر میگیرند لذا اگر بلاگ خود را در ساب دامنه ایجاد نموده اید، سئوی آن بر سئو وب سایت اصلی شما تاثیر نخواهد داشت. Subfolder دقیقا به صورت عکس عمل می کند و برای دسته های مختلف در وب سایت، پوشه های مختلف در نظر میگیرد. در Subfolders هر اعتباری که داشته باشید بر سئو دامنه اصلی تاثیر می گذارد.

6. URL وب سایت را شخصی سازی نمایید.

تمام نکات عنوان شده پیشین، از ابتدای امر و دقیقا پس از انتخاب نام دامنه، آغاز می شوند و مفهوم پیدا می کنند. اما ممکن است در اواسط کار نیاز به ساخت صفحه جدید باشد. برای ایجاد یک URL منحصر به فرد که مربوط به سایت جدید است، وقت بگذارید و از کد های آماده HTML استفاده نکنید.

در این راستا به نکات زیر دقت کنید:

· از کلید واژه اصلی استفاده نمایید.

· URL شما نشانگر فعالیت سایت جدید باشد.

· URL را تا حد امکان کوتاه انتخاب نمایید.

· از واژگاه ربط چون " اما"،"اگر" و ... که منجر به طولانی شدن URL میشوند، استفاده نکنید.

به عنوان حرف آخر در نظر داشته باشید که SEO از نام دامنه شما آغاز می شود و پایه بهینه سازی سایت است. برای حضور مقتدرانه در بحث سئو پیشنهاد می شود در انتخاب نام دامنه، موارد عنوان شده در مقاله را رعایت نمایید.

کلمات کلیدی: طراحی سایت، سئو سایت ، طراحی سایت در اصفهان، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، سئو، طراحی سایت خدماتی